Digital Marketing Manager

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 26 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Маркетинг/Реклама

Тип вакансии: Работа на полставки

Местонахождение: Ереван

Описание работы

The Digital Marketing Specialist will be responsible for developing, implementing, and managing marketing campaigns that promote Ginkgo Language Center and its products/services. The ideal candidate will have a strong understanding of current online marketing concepts, strategies, and best practices.

Обязанности

  • Stay up-to-date with the latest digital marketing trends, tools, and best practices.
  • Develop and execute digital marketing campaigns across various channels, social media, and display advertising.
  • Conduct market research to identify trends and insights, and adjust marketing strategies accordingly

Требования

  • 2+ years of experience in digital marketing or a related role.
  • Proficiency in digital marketing tools and platforms and social media management tools.
  • Highly organized with strong attention to detail.
  • Excellent written skills.

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

Цифровой маркетинг

Личные навыки

Творческое мышление

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Контакты

Веб-сайт https://www.ginkgo.am

Телефон: +37498106022

Адрес: 33a Moskovyan pokhoc, Ереван, Армения

Найти Ginkgo Language Teaching Center в социальных сетях