Financial Accounting Specialist

Крайний срок: 29 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Финансовый менеджмент

Digitain is looking for a self-motivated and detail oriented professional Financial Accounting Specialist to fill the vacancy.

Обязанности

  • Creating and submitting bookkeeping entries and reports
  • Checking orders and import packages
  • Checking balance codes circulation
  • Checking the Payment system statements
  • Checking cash costs
  • Control, classification of receivables
  • Ensuring accurate accounting of financial means, timely reflection of financial movements from and into the bank accounts, accurate recording of journal entries
  • Identification of software issues of the 1C system, elaboration of technical specifications
  • Testing of programmatic issues
  • Fulfilment of other assignments by immediate supervisor

Требования

  • Higher education in economics
  • 3 years of experience in accounting or finance
  • Knowledge of Armenian Software,1C, E-invoicing, and other related accounting software
  • Knowledge of Armenian, Russian and English languages
  • Good knowledge of tax code of RA
  • Good knowledge of Microsoft Office
  • Ability to interpret and analyze financial statements and periodicals
  • Detail oriented, analytical and excellent communication skills
  • Able to thrive in a deadline-driven environment

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

1C бухгалтерская программа

Налоговое законодательство РА

MS Office

E-invoicing

Личные навыки

Гибкость

Внимательный

Аналитические навыки

Тяжело трудящийся

Командный игрок

Вы можете подать заявку на эту вакансию, следуя процедуре подачи заявки.

Процедура подачи заявок

Qualified candidates are welcome to apply for the job by following this link.

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Оплачиваемые выходные
Бонусы, основанные на показателях компании
Программа направления персонала
Игровая зона либо другие развлечения
Скидки и льготы для сотрудников
Массаж

Контакты

Веб-сайт http://www.digitain.com

Найти Digitain в социальных сетях