Младший Инженер Программного Качества

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 01 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Обеспечение/контроль качества

Optimum Partners - Armenia is a talent development and software engineering Company the Armenian Branch of Optimum Partners DWC located in Yerevan. We work with innovative global companies to provide world-class software development services. With an emphasis on identifying and deploying top local talent, we focus on developing and integrating our team members with our client's team.

We are looking for Junior Software Quality Engineers with 0-1 years of experience to join our growing team to learn and work with the most trending and latest technologies in software development.

Обязанности

Job Requirements:

  • Good knowledge of HTML, CSS, JavaScript
  • Strong knowledge of software QA methodologies, tools and processes
  • Hands-on experience with automated testing tools
  • Good English verbal and written communication skills
  • Strong analytical skills

Требования

Required candidate level: 0 - 1 year experience

Ability to communicate (both written and oral) in English is a MUST.

Soft skills

Ability to work independently, positive attitude, detail- oriented, ability to work under pressure

Требуемый уровень кандидата: Джуниор

Please submit your CV to recruitment.armenia@optimumpartners.co

Профессиональные навыки

Автоматизированное тестирование

Личные навыки

Позитивное отношение

Решение проблем

Ориентация на клиента/услуг

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Ежегодный пересмотр зарплаты
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Тренинг/обучение за рубежом
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Бизнес-путешествия
Отсутствие дресс-кода
Программа направления персонала