Procurement Specialist

По эл. почте

Крайний срок: 13 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Закупки/Логистика/Курьер

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

We are looking for Procurement Specialist who will be responsible for the full procurement cycle with the best methods of purchasing required construction projects, goods and services at a competitive rate and suitable quality.

Обязанности

  • Interact closely with all the external customers, negotiating and finalizing the vendor/service provider․

  • Responsible for knowing incoterms and shipping options․

  • Communicate with leads and customers via email․

  • Track all appointments, sales, complaints, status reports, etc. thoroughly for manager review․

  • Evaluate supplier performance based on quality standards, delivery timeline & best prices and ensure all the criteria are met accordingly to the organizational requirements & expectations․

  • Adherence to policies, processes and ethics․

Требования

  • Bachelor’s Degree in Economics or related field․

  • Minimum 2 years work experience in technical procurement․

  • Good knowledge of English and Russian languages․

  • Knowledge of procurement processes, policies and procedures․

  • Ability to handle multiple projects simultaneously to meet goals and deadlines․

  • Proficient in Microsoft Office programs․

  • Strong emphasis on accuracy and details․

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

Interested candidates are encouraged to submit via our career site

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

Технические знания / компетенции

Информационные технологии

Личные навыки

Управление временем

Решение проблем

Адаптация

Внимательный

Критическое мышление

Отклик по эл. почте

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Гибкий график
Бесплатная парковка
Бонусы, основанные на показателях компании
Программа направления персонала
Карта привелегий
Корпоративный фитнес

Контакты

Веб-сайт https://www.creedroomz.com/