Junior Bookkeeper / Accounting Clerk

Крайний срок: 15 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Бухгалтерия/ Отчетность/Касса

Описание работы

Job Summary

The Junior Bookkeeper / Accounting Clerk will have expertise and technical knowledge of all areas impacting accounting. The primary responsibility will be to help manage the operations of the Accounting department. As well as assist with the accountants’ preparation of month-end closing and compilation of financial information and analyses. The Junior Bookkeeper will be expected to work effectively and diligently cross functionally to ensure the achievement of the Company’s objectives in a resourceful and effective way.

The work is office based with the schedule 2PM - 10PM.

This is an excellent opportunity for a professional to join a company that values and rewards
dedication, hard-work, and team-players.

Обязанности

Responsibilities:

  • Account Create Invoicing & Billing
  • Check & Enter Invoices, credits, etc.
  • Financial clerical support
  • Assist the Accounting Supervisor on daily basis

Требования

Requirements:

  • Bachelor’s Degree with emphasis in Accounting (students on their last years are welcome)
  • Accounting background (excellent with numbers and spreadsheets)
  • Excellent oral and written communication skills
  • Detail oriented and ability to work under pressure and tight deadlines
  • Excellent problem-solving and analytical skills
  • Strong attention to detail and the ability to multitask.
  • Self-motivated, detail and results oriented nature
  • Good record keeping and organization skills
  • English language (B2)

Требуемый уровень кандидата: Джуниор

Дополнительная информация

Benefits:

  • Medical insurance
  • Contribution in wellness lifestyle and sports expenses
  • Contribution in professional development and educational program
  • Day-offs
  • Paid leaves
  • Bi-annual performance based bonuses
  • Christmas bonus
  • Yearly salary reviews
  • Staff referral program
  • Employee loans system
  • Baby-born package
  • Employee wedding occasion.

Профессиональные навыки

Бухгалтерский учет

Финансы

Продвинутый уровень английского языка

Личные навыки

Внимание

Организационные навыки

Ответственность

Специальные теги

Свежие выпускники

STAFF.AM ПРИЗНАЛ PLAT.AI ARMENIA ОДНИМ ИЗ ТОП-РАБОТОДАТЕЛЕЙ В #АРМЕНИИ

В Plat.AI Армении мы предлагаем возможность трудоустройства профессионалам с разными навыками и опытом в таких областях, как машинное обучение, разработка программного обеспечения, анализ данных и многое другое. С фокусом на инновациях, сотрудничестве, гибкости, ориентации на клиента и принятии решений, основанных на данных, мы нацелены на развитие энергичной и целеустремленной рабочей культуры.

Просмотреть больше

Просмотреть меньше

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Ежегодный пересмотр зарплаты
Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Гибкий график
Подарки по случаю рождения ребенка
Оплачиваемые выходные
Специальные выходные
Спортивный пакет
Программа направления персонала
Возмещение расходов на профессиональное развитие
Свадебный подарок/ подарок на свадьбу
Рождественский бонус
Система кредитования сотрудников
Конкурентный компенсационный пакет

Отзывы сотрудников

Контакты

Веб-сайт https://plat.ai/

Адрес: Бизнес-Центр Республики (ул. Республики, дом 67, Ереван, 0010, Армения), Ереван, Армения