Assistant to Corporate Secretary

По эл. почте

Крайний срок: 18 Июль 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Банковское/кредитное дело

UNIBANK OSJC is looking for an Assistant to Corporate Secretary to join the team

Обязанности

  • Translating minutes of Supervisory Board’s, Management Board’s meetings from Russian into Armenian and vice versa
  • Assisting in organization of convening Shareholders’ general meeting, Supervisory Board’s, Management Board’s, Committees’ meetings /drafting agendas, collecting materials, translating materials/, taking meeting minutes in Armenian and Russian languages
  • Process incoming and outgoing correspondence

Требования

Higher education

At least 2 years experience in the banking sector

Practical knowledge of the banking legislation

High proficiency in written and spoken Armenian, Russian and English

Accuracy, honesty, ability to maintain confidentialit, strong teamwork and communication skills, planning and organizational skills, analytical thinking, computer skills (MS office, Power Point)

Требуемый уровень кандидата: Не определено

Interested applicants should submit their CVs with a photo in the Armenian language (preferably also in Russian) to cv@unibank.am indicating “Assistant to Corporate Secretary” in the subject line of the e-mail.

Профессиональные навыки

MS PowerPoint

MS Office

Личные навыки

честный

Коммуникационные навыки

Контакты

Адрес: Չարենցի փողոց, 12 շենք, Ереван, Армения