Front Office Agent

По эл. почте

Крайний срок: 14 Июль 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Туризм/ Гостиничный бизнес

Hayasa Hotel Yerevan is looking for a detail-oriented Front Office Agents to assist our customers with their needs.

Обязанности

  • Receiving visitors at the front desk by greeting, welcoming, directing and announcing them appropriately
  • Answering screening and forwarding incoming phone calls
  • Make a check- in and check- out processes
  • Provide a necessary information to guests
  • Receive payments from guests (cash and non-cash)

Требования

  • A degree or diploma in Hotel Management or Tourism will be a plus
  • Communicates and writes with fluency in English/Russian
  • Knowledge of Triosoft System will be an advantage
  • Flexibility to respond to a variety of work situations
  • Ability to work on your own and as part of a team

Требуемый уровень кандидата: Не определено

If you want to work in an energetic environment where you will be challenged, rewarded, and inspired!

Feel free to send your CV to our e-mail  hr@hayasahotels.com.

Личные навыки

Возможности работать независимо

Управление временем

Решение проблем

Разрешение конфликтов

Ориентация на клиента/услуг

Способность работать в команде

Multitasking

Отклик по эл. почте

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Ежегодный пересмотр зарплаты
Бесплатный чай, кофе и напитки
Бесплатная еда / Купоны
Тренинги по оказанию первой помощи

Контакты

Веб-сайт https://www.hayasahotels.com/

Телефон: +37495903080

Адрес: 46 Leo Street, Ереван, Армения

Найти ԿԱՄ ԴԵՎԵԼՈՓՄԵՆԹՍ ՍՊԸ в социальных сетях