Junior System Administrator

По эл. почте

Крайний срок: 18 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Системный администратор/Инженер

We are seeking an experienced System administrator to join our team. Duties include assigning and maintaining user access, installing and maintaining software, responding to employee concerns relating to IT, troubleshooting IT issues, managing servers, network equipment, and other related IT infrastructure.

Обязанности

  • Designing and installing computer hardware configurations.
  • Installing software and networking systems.
  • Troubleshooting network and software issues.
  • Installing high-level software security systems.
  • Training staff on newly installed hardware and software systems.
  • Fixing hardware, software, and networking issues.
  • Ensuring security software is kept up to date.

Требования

  • Bachelor's degree in computer science, engineering, or a related field
  • Knowledge of Linux, Windows, Mac
  • At least 1 year of experience
  • Knowledge of hypervisor systems
  • Knowledge of security concepts, including threat modeling, encryption, and access controls
  • Analytical and problem-solving skills

Требуемый уровень кандидата: Джуниор

Interested candidates can send their CVs to career@aerodynamics.am clearly mentioning the title "Junior System administrator" in the subject line or apply by using this link https://bit.ly/3rK4EZF .

Профессиональные навыки

Системное администрирование Windows

Linux system administration

Личные навыки

Управление командой

Привилегии для сотрудников

Ежегодный пересмотр зарплаты
Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Подарки по случаю рождения ребенка
Бесплатная парковка
Оплачиваемые выходные
Медицинское страхование для семьи
Спортивный пакет

Контакты

Веб-сайт http://www.aerodynamics.am/

Телефон: +37433872888

Адрес: 2, Ереван, Армения

Найти AeroDynamics в социальных сетях