Bookkeeper

По эл. почте

Крайний срок: 19 Июль 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Бухгалтерия/ Отчетность/Касса

The bookkeeper is responsible for maintaining multiple clients’ financial data and compliance by entering, reconciling, and maintaining accurate books. Daily accounting tasks include entry of accounts payable and accounts receivable. With a commitment to quality, bookkeepers’ complete tasks and maintain client files in accordance with company policies and procedures.

Обязанности

  • Daily entry of vendor invoices to QuickBooks․
  • Ensure correcting coding/classing of invoices.
  • Reconciliation of Vendor Statements to QuickBooks․
  • Daily exporting of Accounts Receivable invoices․
  • Daily exporting of customer payments․
  • Create and reconcile deposits in QBO․
  • Record all other financial transactions daily as they occur.
  • Post Client payroll journal entries based on client pay schedule.
  • Complete monthly closing/adjusting entries in accordance with assigned scope.
  • Prepare and present monthly financial statements and scorecards to clients in accordance with scope of work.
  • Save supporting documentation and work papers to proper files.
  • Quality Control review of own work.
  • Communicate with manager as needed to keep them aware of special client needs, complications, requests for additional scope of work, or other circumstances.
  • Monitor time on assigned accounts and stay within budget; communicate with management when situations arise causing the potential need to exceed budget.

Требования

  • University degree;
  • Relevant work experience
  • Knowledge of basic accounting and understanding of accounting principles;
  • QuickBooks Online;
  • Data entry and reconciliation;
  • Attention to details;
  • Fluency in English.

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

All interested candidates who match to the qualifications and requirements are welcomed to send CVs to hrm@telecomarmenia.am.

Профессиональные навыки

Бухгалтерский учет

Quickbooks

Личные навыки

Возможности работать независимо

Письменные навыки общения

Управление временем

Ориентация на клиента/услуг

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Подарки по случаю рождения ребенка
Бесплатная парковка
Медицинское страхование для семьи
Специальные выходные
Скидки и льготы для сотрудников
Отпуск по уходу за ребенком
Приобретение товаров из онлайн брендовых магазинов с логотипом компании
Оплачиваемый отпуск по уходу за ребенком
Свадебный подарок/ подарок на свадьбу
Тренинги по оказанию первой помощи
Подготовка гражданской обороне

Контакты

Веб-сайт https://www.telecomarmenia.am/hy/

Телефон: 010 410 410

Адрес: Тбилисское шоссе 26/6, Ереван, Армения

Найти "Telecom Armenia" OJSC в социальных сетях