Procurement and Logistics department Specialist

По эл. почте

Крайний срок: 30 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Закупки/Логистика/Курьер

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Абовян

AGROTECH LLC is pleased to hire an employee in the Procurement and Logistics department.

Обязанности

  • Negotiate with local and foreign suppliers
  • Make inquiries and place orders
  • Check the accompanying commercial documents
  • Study competitive offers of freight companies
  • Make transport requests, approve and control
  • Apply for import permits
  • Organize customs clearance process

Требования

  • Bachelor/Master’s degree in Economics, Finance
  • Excellent knowledge of Russian and English languages
  • Work experience in import/export field at least of 2 years
  • Qualification of a customs specialist will be considered as an advantage
  • Business communication and negotiation skills
  • High sense of responsibility, initiative, multitasking
  • Excellent computer skills (MS Office)

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Send your CV to the email address vhovhannisyan@agrotech.am .

Профессиональные навыки

MS Excel

MS Outlook

MS Windows, MS Office

Личные навыки

Письменные навыки общения

Способность работать в команде

Быстрая способность к обучению

Multitasking

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Онлайн и местные тренинги
Культура деления знаниями
Бизнес-путешествия

Контакты

Веб-сайт http://agrotech.am/

Телефон: +37491206220, 077728448 Արամ

Адрес: ք. Աբովյան, 2-րդ Արդյունաբերական թաղամաս 3, Абовян, Армения

Найти Agrotech LLC в социальных сетях