Procurement Specialist

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 30 Май 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Закупки/Логистика/Курьер

AAB Construction is looking for a motivated Procurement Specialist to join our big and growing Team.

Обязанности

  • Prepare proposals, request quotes and negotiate purchase terms and conditions;
  • Compare prices among various in order to analyze prices and make beneficial decisions for the company;
  • Process purchase requests and orders within the company and with the suppliers;
  • Create a working relationship with suppliers to be able to communicate and work with them when needed;
  • Work with the purchasing and accounting team to resolve any invoice pricing issues;
  • Work with external stakeholders to determine for special equipment to be purchased;
  • Monitor the contract performance, including warranty and damages;
  • Carry on negotiation for signing new agreements with suppliers.

Требования

  • Bachelor degree in Economics, Business administration or related field;
  • Proven working experience as a Procurement specialist;
  • Understanding of road construction equipment types and spare parts will be considered as an advantage;
  • Strong understanding of business processes;
  • Ability to manage multiple tasks and meet deadlines;
  • Strong negotiation skills;
  • Strong knowledge of MS Office;
  • Excellent knowledge of Armenian, English and Russian languages.

Требуемый уровень кандидата: Джуниор

All interested candidates are welcome to email their CVs to career@aab.am. Please, clearly mention the position title in the subject line.

Профессиональные навыки

ArmSoft бухгалтерская программа

MS Office

Личные навыки

Переговорные навыки

Управление временем

Решение проблем

Принятие решений

Способность работать в команде

Ինչպես գտնել աշխատանք 1 click-ով. AAB Construction ՄՌ Ղեկավար Հասմիկ Կեսոյանը staff.am նոր գործիքակազմի մասին

AAB Construction ՄՌ Ղեկավար Հասմիկ Կեսոյանը պատմում է՝

  • ինչպես են կիրառում staff.am օնլայն դիմումների կառավարման համակարգը համապատասխան մասնագետների հավաքագրման համար,
  • ինչ քայլեր է ձեռնարկում AAB Construction ընկերությունը լավագույն մասնագետների ներգրավման համար,
  • ինչքանով է կարևորվում հետադարձ կապը թեկնածուների հետ։

Просмотреть больше

Просмотреть меньше

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Годовой бонус
Ежегодный пересмотр зарплаты
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Оплачиваемые выходные
Регулярный пересмотр зарплаты

Контакты

Веб-сайт http://www.aabconstruction.com/

Телефон: +37444755570

Адрес: 14 39th Street, Ереван, Армения

Найти AAB Construction в социальных сетях