SMM specialist

По эл. почте

Крайний срок: 13 Июль 2024

Условия контракта: Контракт

Категория: Маркетинг/Реклама

Тип вакансии: Работа на полставки

Описание работы

HAIGEN LLC is looking for a SMM specialist.

Обязанности

  • Develop and implement a social media marketing strategy to ensure effective promotions
  • Develop content for social media platforms (Facebook, Instagram, etc.), create and maintain an SMM calendar
  • Generate, edit, publish and share engaging content daily (e.g. original text, photos, reels, stories)
  • Manage social media advertising and submit reports
  • Monitor the international social media trends and submit relevant reports
  • Suggest and implement new features to develop brand awareness

Требования

  • Excellent knowledge of Armenian, Russian and English
  • Minimum 2 years of experience in management of social media pages
  • Excellent knowledge of social media analytical tools
  • Analytical, projecting, planning, budgeting/ financial, organizational and marketing skills
  • Excellent verbal and written communication skills

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

Цифровой маркетинг

Фотография

SMM

Написание контента

Facebook Ads

Видеосъемка

Специальные теги

Подача заявки без резюме