Assistant to Political programs department

По эл. почте

Крайний срок: 23 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Административный/офисный

Тип вакансии: Другое

Местонахождение: Ереван

Описание работы

The Public Television Company of Armenia is inviting an assistant of the Department of Political Programs to join its team, who will be responsible for the document circulation related to the political editorial office and the reception of guests, and will also be involved in the planning of shootings.

Обязанности

  • Compile the agenda of meetings and phone calls of the head of the Political Programs Department, schedule meetings
  • Implementation of the document circulation of political editorial office, in paper and electronic form
  • Prepare purchase requisitions and applications, business trips (including foreign ones), monitor their progress, make changes if necessary
  • Draw up handover-acceptance acts, follow up the whole process
  • Compile material cost reports
  • Organize reception of guests
  • Participate in program shooting planning
  • Perform other work arising from official duties

Требования

  • Higher Education
  • Knowledge of Armenian, English, Russian
  • Administrative skills
  • Ability to navigate quickly
  • Written and verbal communication skills
  • Sense of responsibility
  • Knowledge of Microsoft Office (Outlook, Word, Excel and Power Point).
  • Knowledge of the Mulberry system would be considered as an advantage

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

Համապատասխան անձինք ռեզյումեն կարող են ուղարկել hr@1tv.am էլեկտրոնային հասցեին՝ վերնագրում նշելով օգնական: Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր դիմորդներին և տեղեկացնում, որ հարցազրույցի կհրավիրվեն նախնական ընտրության փուլն անցած թեկնածուները:

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

El-soft

Личные навыки

Управление временем

Способность работать в команде

Возможности быстрой ориентировки

Внимание

Работа под давлением

Специальные теги

Свежие выпускники

Гибкий график

Степень бакалавра

Отклик по эл. почте

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Контакты

Веб-сайт http://www.1tv.am

Телефон: (010) 650-015

Адрес: Գ. Հովսեփյան 26, Ереван, Армения

Найти «Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ в социальных сетях