E-commerce Customer Support Specialist

По эл. почте

Крайний срок: 06 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Организация продаж/обслуживания

E-commerce Customer Support Specialist will be responsible for maintaining excellent customer service by taking ownership of customer queries via all channels and handling orders from receipt to the closure of sales and delivery of the products

Обязанности

  • Process incoming calls, inquiries, e-mails, and chats of the online store
  • Build positive customer interactions and relationships with clear and concise communication skills
  • Assist customers in product selection, order placement, replacement, returns, shipping, and resolutions
  • Manage all online orders accurately track and report order progress, follow up, and handle all customer queries
  • Prepare goods for delivery and fill out accompanying documents
  • Assist the team with general administrative tasks
  • Perform other relevant tasks assigned by the management
  • Be a positive team player with a can-do attitude

Требования

  • Բարձրագույն կրթություն
  • Աշխատանքային փորձ հաճախորդների սպասարկման ոլորտում
  • Հայերենի գերազանց իմացություն, ռուսերենի և անգլերենի լավ իմացություն
  • Պատասխանատվության բարձր զգացում
  • Հաղորդակցման և բանակցություններ վարելու հմտություններ
  • Թիմային աշխատանքի պատրաստակամություն
  • Համակարգչային գիտելիքներ /MS Office, Google Workspace/

Требуемый уровень кандидата: Не определено

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

MS Office

Google Workspace

Личные навыки

Письменные навыки общения

Позитивное отношение

Ориентация на клиента/услуг

Быстрая способность к обучению

Контакты

Веб-сайт https://www.artie.am/

Телефон: +37493377991

Адрес: 9 Vardanants Street, Ереван, Армения

Найти HITEX EXPORTS LLC в социальных сетях