Executive Assistant

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 11 Июль 2024

Условия контракта: Контракт

Категория: Административный/офисный

Jinishian Memorial Foundation (JMF) is offering an opportunity for new graduates to gain experience working in a nonprofit sector to develop the necessary administrative and other skills for professional development. JMF is looking for a candidate to fill an open position of Executive Assistant (EA). The EA will perform a variety of organizational and administrative activities benefiting the organization.

Обязанности

- Greet visitors/guests and provide necessary information
- Answer telephone(s) and walk-in inquiries
- Write correspondences in English and Armenian
- Prepare documents and files for meetings, maintain archives
- Prepare, send and receive letters, and archive duplicates
- Conduct translations/interpretations (English, Armenian and Russian)
- Support the administration and program departments in developing written communications to internal and external stakeholders
- Database updates and maintenance
- Possess full information on daily events and activities
- Perform other administrative tasks and duties as assigned by the immediate Supervisor

Требования

- Graduate Degree (only 2022-2024) academic years graduates of Yerevan State University, Yerevan State Brusov University of Languages and Social Sciences and Armenian State Pedagogical University after Khachatur Abovyan)
- Strong written/oral communication skills in English, Armenian
- Computer skills (MS Office)
- With no work experience
- Excellent interpersonal and team working skills, responsible and flexible attitude

Требуемый уровень кандидата: Джуниор

Подай заявку через staff.am и отслеживай весь процесс онлайн․

Профессиональные навыки

Модели использования телефона

Инициативный

Знания программирования

английский

Написание контента

Административные навыки

Продвинутый уровень английского языка

Личные навыки

Письменные навыки общения

Позитивное отношение

Управление временем

Внимательный

Способность работать в команде

Самомотивация

Чувство ответственности

Связь

Специальные теги

Свежие выпускники

Контакты

Веб-сайт https://www.jinishian.org/

Телефон: +37410544417

Адрес: 34 Abovyan poxoc, Ереван, Армения