HR Administration Specialist

По эл. почте

Крайний срок: 26 Май 2024

Условия контракта: Гражданский договор

Категория: Управление человеческими ресурсами

CreedRoomz is looking for an HR Administration Specialist to support our HR Department.

Your main administrative duties include maintaining personnel records, managing HR documents (e.g. employment records and onboarding guides) and updating internal databases. Our ideal candidate has experience with HR procedures and can juggle various administrative tasks in a timely manner.

Обязанности

  • Organize and maintain personnel records
  • Update internal databases (e.g. record sick or maternity leave)
  • Prepare HR documents, like employment contracts and new hire guides
  • Answer employees queries about HR-related issues
  • Assist payroll department by providing relevant employee information (e.g. leaves of absence, sick days and work schedules)

Требования

  • Bachelor’s degree
  • Knowledge of English and Russian languages
  • Minimum 1 year of personnel administration experience
  • Experience of managing large amounts of confidential employee information
  • Good knowledge of RA Labor Code
  • Experience with HR software, like AS Wages
  • An analytical mind with problem-solving skills
  • Excellent organizational and multitasking skills
  • Strong spoken and written communication skills

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Interested candidates are encouraged to submit via our Career Cite.

Профессиональные навыки

Трудовой кодекс РА

Личные навыки

Возможности работать независимо

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Тимбилдинг и корпоративные мероприятия
Бесплатный чай, кофе и напитки
Гибкий график
Бесплатная парковка
Бонусы, основанные на показателях компании
Программа направления персонала
Карта привелегий
Корпоративный фитнес

Контакты

Веб-сайт https://www.creedroomz.com/

Телефон: +37444444453

Адрес: 20 Garegin Hovsepyan Street, Ереван, Армения