PHP/Vue.js developer

Отклик по эл. почте

Крайний срок: 21 Июнь 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: Программирование

Тип вакансии: Полная ставка

Местонахождение: Ереван

Описание работы

L-IT Armenia is looking for a talented, result driven PHP/Vue.js developer to join our fast growing innovative team for a Full Time, On-Site position!
The ideal candidate is a highly resourceful and innovative developer with extensive experience in the layout, design and coding of websites specifically in PHP/Vue.js format. You must also possess a strong knowledge of web application development using PHP/Vue.js programming language and MySQL/PostgreSQL Server databases.

Обязанности

  • Build efficient, testable, and reusable PHP modules
  • Solve complex performance problems and architectural challenges
  • Write efficient, secure, and clean JavaScript code
  • Integration of data storage solutions
  • Working on existing code

Требования

  • 3+ years of experience in web development and software design
  • PHP frameworks (Laravel, Symfony), and MySQL/PostgreSQL databases
  • Strong knowledge of Object-oriented programming (OOP)
  • Strong knowledge of JavaScript, Vue.js
  • Design patterns, SOLID principles

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

If you are a results-driven PHP/Vue.js developer with a passion for driving projects to success, we invite you to apply to info@l-it.am . We emphasizes an inclusive and collaborative culture, supportive work environment that values teamwork, innovation, and professional development.

Пожалуйста, непременно укажите, что вы узнали о данной вакансии на staff.am.

Профессиональные навыки

PHP

JavaScript

MySQL

Symfony

PostgreSQL

Laravel

OOP

Vue js

Личные навыки

Возможности работать независимо

Позитивное отношение

Управление временем

Аналитические навыки

Способность работать в команде

Командный игрок

Поделитесь этой вакансией в соцсетях.

Контакты

Веб-сайт https://l-it.am/

Телефон: +37496433673

Адрес: 2 Argishti Street, Ереван, Армения

Найти L-IT Armenia в социальных сетях