Technical Support Specialist_Sport Generate

Крайний срок: 06 Июль 2024

Условия контракта: Постоянный

Категория: ИТ Поддержка/Техник

Digitain is looking for a Technical Support Specialist to join our sports team.

Обязанности

  • Perform installation and disassembly of various technical devices
  • Implement technical support of studio technical equipment
  • Be responsible for setting up technical equipment: cameras, audio equipment, lights and other things
  • Perform electrical inspection also high and low voltage wiring installation
  • Carry out installation and soundproofing works of audio equipment

Требования

  • Higher technical education
  • 1-2 year work experience in technical sphere
  • Excellent knowledge of English and Russian
  • Knowledge of MS Office

Требуемый уровень кандидата: Средний уровень

Дополнительная информация

  • Work schedule: 2 days of work, 1 day of rest.
  • Working hours: 1 day 10:00-18:00,  2 day 18:00-01:30, 3 day free

Профессиональные навыки

MS Visual Studio

MS Windows, MS Office

Open Broadcast Studio (OBS)

Личные навыки

Возможности работать независимо

Переговорные навыки

Гибкость

Внимательный

Вы можете подать заявку на эту вакансию, следуя процедуре подачи заявки.

Процедура подачи заявок

Qualified candidates are welcome to apply for the job by following this link

Фотогалерея

Привилегии для сотрудников

Бесплатные курсы языков
Медицинская страховка
Бесплатный чай, кофе и напитки
Онлайн и местные тренинги
Оплачиваемые выходные
Бонусы, основанные на показателях компании
Программа направления персонала
Игровая зона либо другие развлечения
Скидки и льготы для сотрудников
Массаж

Контакты

Веб-сайт http://www.digitain.com

Найти Digitain в социальных сетях